Афера із заниженням митної вартості товару вартістю майже 4 млн грн зазнала фіаско на закарпатському МП “Тиса”

Інспектори Закарпатської митниці спільно з департаментом боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Держмитслужби, працівниками управління СБУ в Закарпатській області вивели на «чисту воду» керівника іноземної компанії, який намагався перемістити на територію України товар із значно заниженою вартістю, аби не сплатити повну суму митних платежів.

Порушником виявився директор однієї китайської компанії, який надав митниці документи, що містять неправдиві відомості щодо відправника, одержувача, країни походження  та вартості товару.

Сталося це на митному посту «Тиса», що на українсько-угорському кордоні, при перевірці вантажівки, яка поверталася із країн Євросоюзу. Згідно поданих товаросупровідних документів на митну територію України у режимі імпорт ввозився товар «електрогенераторні установки з поршневим двигуном…», країна походження – Італія,  в  кількості 20 вантажних місць (58  шт палет),  вагою 12788 кг, вартістю 78,6 тис дол США. Відправник – китайська компанія, одержувавч – київська фірма.

Під час митного контролю інспектори, отримавши оперативну інформацію від правоохоронних органів щодо можливого незаконного ввезення товару, прискіпливо перевірили товаросупровідні документи та з’ясували, що продавець та відправник товару не зазначені в іншому пакеті документів. А згідно наданої митними органами Італії інформації – відправником товару є італійська компанія, а отримувачем – інша українська. Що стосується вартість товару, то вона теж не відповідала заявленій на українйській митниці, і у двічі була більшою – 139,6 тис дол США.

Тобто, як з’ясувалося, керівник китайської компанії сфальшував документи, аби незаконно завезти товар за заниженю вартістю, не сплативши при оформленні значної суми податків.

Відносно нього складено протокол за ч. 1 статті 483 Митного кодексу України, незаконний товар, вартістю 3,8 млн грн, вилучено до рішення суду.

Дана стаття передбачає накладення штрафу в розмірі 100% вартості товарів з їх конфіскацією, повідомили Закарпаття онлайн у пресслужбі Закарпатської митниці.

Share

Похожее

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *