Афера в місті Джос у Нігерії мало не призвела до релігійних сутичок

Помилкові чутки про вбивство візника триколісного моторолера мало не спровокували релігійну та міжетнічну кризу в нігерійському місті Джос, повідомила журналіст Марія-Тереза ​​Нанлонг 6 листопада у газеті Vanguard.

У місті проживають представники різних конфесій та різної етнічної приналежності та між ними досить напружені стосунки. У такій ситуації будь-який ексцес може спровокувати серйозні зіткнення з дуже плачевними результатами. Це мало не сталося через дії одного шахрая.

Водій вантажного моторолера Сані Абдуллахі вирішив розпустити хибні чутки про свою загибель та викрадення транспортного засобу. Справа в тому, що моторолер, який використовується для перевезення вантажів клієнтів, був орендований у місцевої жительки Хаджі Аміни.

Чутка про загибель водія та його друзів сильно налякала місцевих жителів і породила версії про вбивство на ґрунті релігійної та етнічної нетерпимості. Це могло спровокувати конфлікт між громадами міста.

Проте місцеві правоохоронці, які взялися за розслідування інциденту, незабаром з’ясували, що нібито загиблий зовсім не загинув. «Він був негайно заарештований, і попереднє розслідування показало, що Сані Абдуллахі брав триколісний моторолер у Хаджі Аміни напрокат і спробував зберегти транспорт собі, не заплативши за нього», – розповіли представники служби правопорядку. Надалі транспортний засіб було знайдено та передано власниці.

Багато місцевих жителів обурені ситуацією і вимагають суворо покарати шахрая. Вони вважають, що суворе покарання убезпечить інших людей від спроб поширення хибної інформації, здатної спровокувати заворушення. «Уявіть, що трапилося би з суспільством, яке нічого не підозрює, якщо би правда не була розкрита, і до того же вчасно», — висловився місцевий житель Джон Бако.

Share

Похожее

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *