Аферы в строительстве жилищных комплексов Киевщины

Настав час поговорити з приводу будівельних афер, які останнім часом досягли свого апогею. Ще у всіх на слуху сумнозвісна забудова “Еліта Центр” – 1 263 ошуканих інвесторів, збанкрутувала УкоГруп Анатолія Войцехівського, а тепер вже маємо нову історію з “Укрбудом”, яка мало не стала черговою шахрайською “пірамідою” для 13 000 вкладників.

Забудовники меншого масштабу мало чим відрізняються від великих будівельних корпорацій, але вони діють за тими ж алгоритмами. В передмісті Києва також йде активна забудова, мова йде про село Новосілки, в Києво-Святошинському районі. Підкуповує людей реклама, яка розміщена на всіх носіях: піша доступність до метро Теремки, мальовнича природа, гарна транспортна розв’язка, облаштована закрита територія, близьке розташування парку Феофанія.

Згідно Генерального плану Чабанської сільської ради планується звести 25 будинків висотою 10, 14 та 16 поверхів. Генпідрядником будівництва 2-ої та 3-ої черги багатоповерхівок, що по вулиці Олександрівська, 2 виступає компанія ТОВ “НОВБУД”. Ця компанія виступає генпідрядником будівництва ЖК “Нові Жуляни” в Крюківщині, ЖК “Нові Теремки”, ЖК “Петрівський квартал”.

Я буду поки що говорити про будівництво ЖК “Нові Теремки”, яке наразі вже є проблемним, строки здачі в експлуатацію житлових будинків  6, 7, 8, 9, 10, 11 давно порушені, об’єкти 2-ої черги мали ввести в експлуатацію рік назад, а 3-ої черги пів року назад.

Я разом з ініціативною групою звернулась до народного депутата по 95 мажоритарному округу – Олександра Горобця з приводу причин затримки будівельних робіт. Від його імені було направлені два офіційних звернення на забудовника щодо порушення умов договорів з інвесторами.

Отримана відповідь на перше звернення схожа на відписку, в ній забудовник повідомляє про брак робочої сили та про затримку поставки матеріалів генпідрядними, підрядними та субпідрядними організаціями.

Люди почали бити на сполох, вони припускають, що їхні кошти можуть бути привласнені, або витрачені не за призначенням, а це пряме порушення їхніх прав та порушення ведення господарської діяльності забудовником.

Захищаючи свої права, інвестори сьомого грудня та двадцять другого грудня виходили на пікетування та перекривали трасу біля недобудови.

Дванадцятого грудня ініціативна група зустрічалась з одним з власників генпідрядного підприємства ТОВ “НОВБУД” Володимиром Горділовим, який також не вніс жодної конкретики з питань, які йому були поставлені.

Відповідно до п. 14 ст. 16 ЗУ “Про місцеві державні адміністрації”, державний контроль за дотриманням договірних зобов’язань забудовниками, діяльність яких пов’язана із залученням коштів фізичних осіб у будівництво багатоквартирних житлових будинків, на відповідних територіях здійснюють місцеві державні адміністрації (МДА).

Проте на сьогодні чинним законодавством не визначені повноваження МДА під час здійснення державного контролю за дотриманням договірних зобов’язань забудовниками. Крім того, немає встановлених способів і форм здійснення такого контролю, а також санкцій за порушення вимог законодавства.

Механізми фінансування будівництва тією чи іншою мірою не позбавлені й ризику “подвійного” продажу об’єкта інвестування, що полягає у відсутності контролю за співвідношенням між проданими та фактично збудованими квартирами.

На мою думку одним зі способів вирішення цієї проблеми було б запровадження обов’язкового страхування відповідальності забудовника. У такій ситуації не лише інвестори, але й страхова компанія була б зацікавлена у своєчасному завершенні будівництва та контролювала б дії забудовника.

Інвестори підготували звернення до Голови Київської обласної державної адміністрації Олексія Чернишова з проханням особисто втрутитися в дану ситуацію, адже він особисто дав вказівку, наприклад, розібратися із забудовником житлового комплексу “Діамант” у Броварах.

Постраждалі просять Голову держадміністрації дати відповідні доручення та взяти їх проблемне питання під особистий контроль, захистити від дій недобросовісного забудовника ТОВ “Нові Теремки” та генпідрядника ТОВ “НОВБУД”, а також провести виїзну нараду за участі представника департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Київській області.

В своєму зверненні інвестори наголошують на те, що задля уникнення зростання соціальної напруги та дестабілізації, оскільки в небезпечному становищі знаходиться доля багатьох людей (інвесторів та членів їх сімей), більшість з яких придбали житло за останні заощадження, які накопичували багато років, на всіх рівнях державних та законотворчих гілок влади необхідно посприяти забезпеченню виконання закону недобросовісним забудовником.

Ми обирали нового Президента та парламент з надією на швидкі зміни в країні. Їх, на жаль, немає, як і немає державного механізму контролю за будівництвом що інвестується людьми, вони просто не захищені. Постає питання: чому нові керманичі держави вибірково, на власний розсуд використовуючи бюджетні кошти захищають тільки “обраних”, чому беззахисними залишились тисячі інвесторів по всій Україні!? Моє припущення: мабуть рятувати беруться лише по особливих критеріях, таких як “знайомство з потрібними людьми”, та ціна квадратного метра.

Алла Збанацька, депутат Дмитрівської сільської ради

Share

Похожее

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.