Чиновники Укрзалізниці шляхом махінацій намагалися вкрасти 10 мільйонів


Чиновники Укрзалізниці спільно з підприємцями намагалися розікрасти більше 10 мільйонів гривень на введенні електронного квитка на Бориспільський експрес. Про це повідомила Спеціалізована антікоррупціоннная прокуратура в Facebook.

«Повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем при організації сервісу з продажу електронних квитків на Бориспільський експрес директору філії Головного інформаційно-обчислювального центру АТ Укрзалізниці, його колишньому заступнику і ще двом особам — директору приватної фірми і вигодоодержувача іншої приватної компанії», — йдеться в повідомленні САП.

Чиновникам інкримінують статтю про замах на заволодіння грошима держави шляхом зловживання службовим становищем. Встановлено, що в 2018 році чиновники УЗ ініціювали закупівлю нового програмного забезпечення для організації системи продажів е-квитків для Бориспільського експреса.

Службовці підробили документацію, щоб уникнути відкритих торгів та провести закупівлю по переговорної процедурі. Під час експертизи з’ясувалося, що надане для продажу квитків на Бориспільський експрес програмне забезпечення фактично дублює функціональні можливості вже наявного електронного сервісу Укрзалізниці, а тому не вимагає додаткових витрат. Розробник сервісу пропонував Укрзалізниці безкоштовно реалізувати електронний продаж на Бориспільський експрес, просто додавши відповідну опцію до існуючого сервісу. Але чиновники УЗ вирішили витратити 10,4 мільйона гривень на придбання цієї опції в іншої компанії.

Досудове розслідування триває. Правоохоронці встановлюють інших осіб, причетних до вказаного злочину.

Share

Похожее

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *