НАБУ завершило розслідування проти Гримчака

Матеріали провадження відкриті для ознайомлення підозрюваними перед скеруванням справи до суду

Національне антикорупційне бюро завершило досудове розслідування кримінального провадження щодо колишнього заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрія Гримчака. У п’ятницю, 3 квітня, Бюро повідомило, що матеріали провадження відкриті для ознайомлення підозрюваними перед скеруванням справи до суду.

Про це повідомляє 1NEWS.

Гримчаку і другого підозрюваного Ігореві Овдієнку інкримінують шахрайство в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190) та підбурювання до замаху на дачу хабара посадовим особам (ч. 3 і 4 ст. 369 Кримінального кодексу). Якщо вину підозрюваних буде доведено в суді, їм загрожує до 12 років позбавлення волі.

За даними слідства, Гримчак нібито обіцяв представнику компанії “Катран-М” сприяння в оформленні дозвільної документації на будівництво на території ринку “Рибалка” на Набережному шосе в Києві, незважаючи на те об’єкт є пам’яткою культурної спадщини. Свої послуги підозрюваний, як стверджують у НАБУ, оцінив в 1 млн доларів. Сума нібито призначалася для розподілу між посадовцями Міністерства культури, Міністерства юстиції, Київської міської державної адміністрації та Інституту культурної спадщини.

Другий епізод, який ікнримінують підозрюваним, також пов’язаний із компанією “Катран-М”. Її представник попросив Гримчака допомогти стягнути з “Лубенського шляхобудівельного управління №9” 10 млн гривень боргу на користь “Юридичного бюро “Юржитло”. Згідно з матеріалами слідства, Гримчак запропонував домогтися необхідного судового рішення за 100 тисяч доларів, пообіцявши задіяти заступника генпрокурора Анжелу Стрижевську, яка, в свою чергу, вплинула б на голову Касаційного цивільного суду Бориса Гулька. При цьому слідство не знайшло доказів причетності Стрижевської і Гулька до протиправної “схемі”.

За даними Бюро, перший транш хабара – 50 тисяч доларів – Гримчак і Овдієнко поділили між собою.

Джерело: ZN.ua

Share

Похожее

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.