Ремонти за батьківські кошти незаконні

Коли ми починали розбирати тему ремонтів за батьківські кошти в гімназії «Академія», то чудово розуміли, що нариваємося. Бо усі школи ремонтуються батьками. Без будь-яких погоджень і на власний розсуд. Всупереч закону. І якщо на прикладі однієї школи довести, що це незаконно, то з цим доведеться щось робити. А щоб привести до закону – треба напружитися у межах держави.

Крім того, ремонти – це відома схема для відмивання грошей. Ще й не бюджетних, за які хоч теоретично, але можуть спитати, а за батьківські – де немає ніякого контролю. Тобто, масштаби проблеми ми собі уявляли. Скільком людям станемо поперек горла – теж здогадувалися.

Відбулися перевірки гімназії. Порушення виявили і визнали. Є порушення – треба карати. Але Святошинське РУО застосувало звичну практику: подання на дисциплінарку зробили якраз наступного дня після того, як сплив термін притягнення до відповідальності.

Я погано розумію: якщо школа використовує незаконні схеми для проведення ремонтів (бо це все можна робити і на законних підставах!), то чому районне управління освіти її захищає? Може, тому, що знаходити гроші на ремонти, проводити тендери, заключати угоди, контролювати матеріали і якість ремонтів – це їхня робота, яку вони переклали на плечі батьків і директорів? В обов’язках РУО все чітко прописано, що не лише акт готовності школи вони мають підписати. Чи захищають тому, що грошей не тільки на ремонти вистачає?

На особистому прийомі у голови РДА ми намагалися пояснити, що його управління освіти не лише не виконує свої функції з утримання будівель, а й усіляко сприяє поборам з батьків. Сприяє настільки, що побори в «Академії» стали підставою для поліції розпочати слідство. Залишили голові листа з переліком порушень, до яких вдалося його РУО на прикладі однієї школи. Просили провести службову перевірку.

І тут РДА таке зробили! Так відреагували! Вони на нараді директорам зачитали листа від заступника міського голови!!! Отакими страшними і рішучими були дії РДА.

Що за листа вони читали, я не знаю. Називається він «щодо послаблення контролю за дотриманням правил безпеки, протипожежної безпеки і санітарного режиму в навчальних закладах, проведенням поточних ремонтів приміщень навчальних закладів освіти та іншої господарської діяльності, у вирішенні яких беруть участь батьківські комітети». Думаю, що лист і справді був «про послаблення», бо щойно закінчилися перевірки у гімназії, як батькам розіслали повідомлення: «здайте гроші на ремонт».

Оригінал

Share

Похожее

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *