Російський бізнес знайшов нову схему переведення в готівку грошей

Підприємці в Росії почали масово переводити гроші в готівку за новою схемою – через медитативний документи, повідомив Росфінмоніторинг. Мова йде про завірених нотаріусом угодах, які дозволяють вирішувати конфлікти без звернення до суду. За цими домовленостями компанія-боржник зобов’язується виплатити гроші кредиторам – фізичним або юридичним особам. Якщо учасником медіативного угоди виступає фізособа, воно отримує гроші, йде в банк і переводить їх.

За даними Росфінмоніторингу, в січні – березні 2021 року кількість випадків переведення в готівку грошей через медитативний документи зросла на 70%, повідомили «Известия». Бізнес зміг перевести в готівку за цією схемою 1,5 млрд рублів.

Медитативний угоди укладають без звернення до суду. Щоб зафіксувати їх в спеціальних документах, учасники спору залучають незалежну сторону – медіатора. Згідно із законом з 2019 року подібні позасудові угоди повинен завіряти нотаріус. Позасудові угоди стають виконавчими документами, їх можна пред’явити до стягнення.

Як відзначили в юридичній компанії PG Partners, громадяни поки рідко користуються цією схемою для вирішення фінансових суперечок. Але до послуг медіаторів все частіше звертаються бізнес-махінатори – наприклад, для переведення в готівку грошей. Для цього спочатку створюється фіктивна заборгованість між організацією і фізособою. Потім сторони за допомогою медіатора укладають мирову угоду. Фізособа йде в банк і пред’являє завірене нотаріусом медіативних угоду. Кредитна організація переводить на його рахунок гроші, які переводяться в готівку.

Росфінмоніторинг попереджав про несумлінне використання медіативних угод ще в липні. Служба запропонувала медіаторів перевіряти учасників спору, так як вони можуть бути фірмами-одноденками. Серед головних ознак подібних організацій – короткий період роботи і невідповідність масштабів бізнесу сумами і характером спору.

Share

Похожее

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *