Шахрай обманним шляхом змусив мешканку Залізногірська перевести йому понад півмільйона рублів

Новий випадок крадіжки грошей через інтернет у Красноярському краї: зловмисник познайомився у соцмережі з жінкою, яка повірила у його вигадану історію життя та вирішила допомогти. До чергової частини МУ МВС Росії із ЗАТО м. Желєзногорськ звернулася 50-річна мешканка, яка повідомила, що стала жертвою шахраїв. Близько двох місяців тому у соціальних мережах їй написав незнайомець. Чоловік здавався приємним співрозмовником, виявляв до неї увагу та розповідав про себе. Він переконав місцеву мешканку у тому, що є військовим лікарем і незабаром збирається на пенсію. Під час однієї з онлайн-розмов новий знайомий попросив жінку про ласку – прийняти на тимчасове зберігання його документи та цінні речі, за якими він приїде, як тільки завершить службу. При цьому ні про які фінансові витрати з боку потерпілої не йшлося, і місцева мешканка погодилася допомогти «іноземцю». Він попередив, що з питань доставки із нею зв’яжеться транспортна компанія.

Незабаром на електронну пошту заявниці надійшов лист від імені транспортної компанії, в якому її просили підтвердити поштову адресу та повідомляли про необхідність перевести 840 євро на рахунок іноземного банку за «безпечне проходження посилки Росією». Жінка виконала цю умову, після чого аферисти знову зажадали зробити грошовий переказ «за передачу права власності на посилку». Протягом кількох днів під різними приводами потерпіла перевела на рахунки зловмисників трохи більше ніж 670 тисяч рублів. На питання місцевої мешканки майбутній «пенсіонер» відповідав, що компенсує всі витрати, коли приїде за посилкою, і просив нікому не повідомляти про їхню домовленість, оскільки в його документах є секретні дані. За кілька днів після останнього переведення жінка зрозуміла, що стала жертвою шахраїв, і звернулася до поліції.

Слідчим відділом МУ МВС Росії з ЗАТО м. Желєзногорськ порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого частиною 3 статті 159 КК РФ «Шахрайство». Санкція статті передбачає максимальне покарання як позбавлення волі на строк до 6 років. Співробітниками поліції проводиться комплекс оперативно-розшукових заходів та слідчих дій, спрямованих на встановлення та притягнення винних до відповідальності. Поліція нагадує: ніколи не робіть жодних операцій зі своїм банківським рахунком на вимогу третіх осіб. Якщо ви стали жертвою обману, негайно звертайтеся до поліції за телефоном «102».

Share

Похожее

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *