Шахраї використовують маркетинговий хід, відомий як airdrop, для заманювання жертв на фішинговий сайт.
Шахраї розсилають власникам криптовалютних гаманців кастомні токени і заманюють на фішингові сайти, створені з єдиною метою – викрасти криптовалюту з цих гаманців.
Однією з перших на проблему звернула увагу розробниця Solidity (мови програмування контрактів Ethereum, що самовиконуються) під псевдонімом Shegenerates. Минулого тижня вона повідомила у Twitter, що хтось надіслав їй токенів нібито на $30 тис., але насправді все виявилося обманом.
Як повідомила Shegenerates виданню Motherboard, шахрайська схема полягає в наступному: жертві відправляються марні токени, які вона не може не прийняти через особливості блокчейну. Безкоштовне розсилання токенів або монет називається airdrop і часто використовується розробниками нових криптовалют для залучення аудиторії. У назві отриманих Shegenerates токенів містилося доменне ім’я, що дуже дивно. За словами розробниці, сайт виявився фішинговим – запитував у користувачів дозвіл на доступ до їх криптовалютних гаманців MetaMask. Якщо жертва давала дозвіл, шахраї виводили всі гроші з гаманця.
Зі зростанням курсу криптовалют протягом усього 2021 року шахраї розширили список своїх жертв, і тепер під їхній приціл потрапляють не лише біржі та організації, а й окремі особи, які мають біткойни, ефір та інші монети або токени.
Ми спостерігаємо зростання шахрайства з використанням фішингу, метою якого є отримання контролю над web-гаманцями користувачів. Ця схема нова, оскільки людям відправляються токени, а потім їх спрямовують на сайт нібито децентралізованої біржі. Шахраї заманюють їх на сайт, де нібито можна продати отримані токени, але насправді викрадають весь вміст гаманців», – повідомив аналітик компанії Elliptic Том Робінсон (Tom Robinson).