Шахраї створили фейкову сторінку студентки з Лисичанська. На цій сторінці невідомі за гроші обіцяли розв’язати університетські задачі. Дівчині почали писати погрози та вимагати повернути гроші, вона звернулася до поліції.
Амалія студентка київського вишу. Вона розказала Суспільному, що одного дня зранку отримала повідомлення від дівчини, яка була впевнена, що та взяла з неї гроші за рішення університетських завдань.
“Коли я сказала, що це не я, мені не повірили. І вона почала мені погрожувати, аби я повернула гроші. Вона мені ще також надіслала скрін з телеграму, про те, що я їй мала вирішити завдання. Тобто там моє ім’я, моя фотографія і мій нік в інстаграмі”, – розказує дівчина.
Ім’я, яке використовували шахраї у соціальній мережі, було справжнім. Тому люди, які вирішили скористатись «послугами» та не отримали відповіді, писали дівчині в особисті повідомлення. Аби убезпечити себе, Амалія написала заяву до поліції.
“У той же день, після всієї цієї ситуації, ввечері мене в інстаграмі знайшла дівчинка, яка написала, що цей же користувач з телеграму з моїм ім’ям і фотографією хотів її обдурити”, – розказала Амалія.
Як повідомила речниця Сєвєродонецького районного управління поліції Тетяна Кириленко, такі дії підпадають під статтю 190 Кримінального кодексу України та передбачають покарання у вигляді штрафу або позбавлення волі від 3 до 8 років.
Аби захистити себе від інтернет-шахраїв правоохоронці радять закривати профілі у соцмережах.
“Періодично моніторити клони, яких створюють у цих мережах, й блокувати їх. У телеграм каналі також є така функція, людина, фотографію якої було використано для створення цього телеграм каналу вона може звернутися до технічної підтримки месенджера і поскаржитися на те, що її фотографію було використано в корисливих цілях”, – пояснила Кириченко.
Якщо ж з вами стався такий випадок, необхідно звернутися до кіберполіції.