Штраф від 17 до 34 тисяч та кримінальна відповідальність — за п’яну їзду. Коли це запрацює?

Від 1 липня водіїв, які скоїли ДТП з потерпілими, позбавлятимуть прав на три роки. За керування в стані сп’яніння на три роки вас позбавлять прав. Це ж стосується і тих, хто передав кермо водієві напідпитку чи під кайфом.

Зміни до законодавства щодо ДТП з потерпілими та водіїв напідпитку вступлять в законну силу від 1 липня. Скажімо, зараз відповідальність за ч.1 ст.286 КК України — за порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, — передбачає покарання у вигляді штрафу 3400-8500 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами до 3 років, або без такого.

Від 1 липня штраф буде збільшено до 51 000 — 85 000 гривень. До цього додається  позбавлення права керувати транспортними засобами до 3 років без альтернативи. Окрім того, від 1 липня вводять кримінальну відповідальність за ст. 286-1 Кримінального кодексу України — за керування транспортними засобами у стані сп’яніння, передача керування особі, яка у стані сп’яніння, відмова від проходження такого огляду чи вживання алкоголю/наркотиків після ДТП до проведення огляду, чи вживання після зупинки авто працівником поліції.

Санкція за ч. 1 ст. 286-1 ККУ: штраф 17 000 – 34 000 з безальтернативним позбавленням права керування до 3 років. Повторне вчинення кримінального проступку — штраф до 51 000 грн з позбавленням права керування від 2 до 3 років. Чи потрібна кримінальна відповідальність та загроза реального тюремного строку і чи допоможе це зменшити кількість аварій з вини п’яних водіїв зі смертями та каліцтвами?

Share

Похожее

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.