Стало відомо, хто очолював розгромлену банду “перевертнів у погонах”, що викрадала айтішніків

Злочинне угруповання “перевертнів у погонах”, що спеціалізувалося на викраденні підприємців зі сфери ІТ-технологій, про викриття та затримання учасників якого 6 травня 2020 року звітували в поліції та прокуратурі, очолював старший оперуповноважений київського управління Служби безпеки України Сергій Борисов

За словами інсайдера, також на злочинний шлях пристали двоє діючих співробітників Національної поліції. Мова йде про оперуповноваженого УКР ГУНП у місті Києві, капітана Івана Сторожука та старшого оперуповноваженого СКП Переяслав-Хмельницького ВП ГУНП в Київській області, майора Олега Гогайзеля.

Щодо останнього відомо – п’ять років тому Олег Костянтинович очолював відділення в поліції Дарницького району столиці.

У злочинній діяльності “перевертням у погонах” допомагали так звані “наводчики” з числа цивільних осіб. Цими достойниками виступали Володимир Володін та чоловік на прізвище Качалов.

Разом п’ятірці встановлених викрадачів та їм спільникам закидають, що вони вистежували своїх жертв на території столиці та Київської області серед заможних осіб. Цих людей зловмисники надалі викрадали серед білого дня, вивозили до безлюдної місцевості, погрожували катуванням та із застосуванням фізичного насильства вимагали “відкупні”.

Один з таких “хрестоматійних випадків” трапився 3 березня 2020 року на вулиці Предславінській у Печерському районі столиці, де бандити викрали двох підприємців, чия діяльність пов’язана з IT-сферою. Бідолах звільнили тільки після передачі “перевертням у погонах” грошових коштів у розмірі 175 тис. дол.

Загалом під час затримання банди “кіднеперів” в її учасників було вилучено 9 пістолетів різної модифікації, з півсотні набоїв, поліцейський однострій та жетони, різні посвідчення (серед яких працівників поліції та СБУ, Адміністрації Президента України, податкової служби, шеврони з написами “СБУ”, “Поліція”), кайданки, кийки, понад 35 тис. дол., 5 димових шашок, а також наркотики (амфетамін, ЛСД, метадон, героїн).

Наразі дії перевертнів у погонах та їх спільників кваліфікуються як бандитизм (ст.257 КК України), вимагання (ч.4 ст.189 КК України) та викрадення людини (ч.2 ст.146 КК України).

Share

Похожее

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *