Таліби пообіцяли відрубувати руки за злодійство: «Необхідно для безпеки»

Один із засновників «Талібану» (заборонена в РФ терористична організація) заявив, що нові афганська влада знову проводитимуть кари і відсікання рук, хоча, можливо, і не публічно. В інтерв’ю Associated Press мулла Норуддін Турабі відкинув обурення з приводу здійснювалися іноді на очах у натовпу на стадіоні страт і застеріг світ від втручання в справи Афганістану.

Нова влада Афганістану обговорюють публічні страти

Міністр в’язниць в новому афганському уряді Норуддін Турабі стверджує, що страти і відсікання рук відновляться, але, можливо, ці покарання будуть проводитися не публічно, пише The Guardian.

«Все критикували нас за покарання на стадіоні, але ми ніколи нічого не говорили про їх власних законах і покарання, – заявив мулла Турабі в Кабулі. – Ніхто не має права говорити нам, якими повинні бути наші закони. Ми будемо слідувати ісламу, і ми будемо встановлювати свої закони на основі Корану ».

З тих пір, як 15 серпня таліби захопили Кабул і встановили контроль майже над усією країною, афганці і весь світ спостерігають, відновлять нова влада своє суворе правління кінця 1990-х років. Коментарі мулли Турабі вказують на те, що лідери радикального ісламістського угруповання як і раніше дотримуються глибоко консервативного і жорсткого світогляду, навіть якщо вони приймають технологічні зміни, такі як відео і мобільні телефони.

Турабі, якому зараз за шістдесят, був міністром юстиції і главою так званого міністерства пропаганди чесноти і запобігання пороку під час попереднього правління Талібану в другій половині 1990-х років.

У той час світ засуджував покарання талібів, які застосовувалися на спортивному стадіоні в Кабулі або на території величезної мечеті Курбан-байрам, часто відвідувані сотнями афганських чоловіків.

Страти засуджених вбивць зазвичай проводилися одним пострілом в голову, що здійснюються сім’єю жертви, у якої була можливість прийняти «криваві гроші» і дозволити злочинцю залишитися в живих. Для засуджених злодіїв покаранням було ампутація руки. У засуджених за грабіж на дорогах ампутували руку і ногу.

Судові процеси і засудження рідко були публічними, а судова влада віддавала перевагу ісламським священнослужителям, чиє знання закону обмежувалося релігійними приписами.

Мулла Турабі сказав, що на цей раз судді, в тому числі і жінки, розглядатимуть справи, але основою афганських законів буде Коран. Він сказав, що такі ж покарання будуть відновлені. «Відрубування рук дуже необхідно для забезпечення безпеки», – сказав він, сказавши, що цей захід має стримуючий ефект. Він сказав, що кабінет вивчає питання про застосування публічних покарань і «розробляє політику».

Бойовики «Талібану» відродили покарання, яке вони зазвичай застосовували в минулому, – публічне засудження чоловіків, обвинувачених в дрібній крадіжці. По крайней мере, два рази в Кабулі за останній тиждень чоловіків, обвинувачених в дрібній крадіжці, поміщали в кузов пікапа зі зв’язаними руками і виставляли напоказ, щоб принизити їх. В одному випадку їх особи були розфарбовані, щоб ідентифікувати їх як злодіїв. В інших випадках черствий хліб підвішували до шиї або засовували їм в рот. У чому конкретно полягали їхні злочини, неясно, зазначає The Guardian.

Мулла Турабі втратив ногу і одне око під час боїв з радянськими військами в 1980-х роках. При новому талібському уряді він відповідає за в’язниці і входить в число лідерів «Талібану», в тому числі членів тимчасового кабінету, що складається тільки з чоловіків, які включені до списку санкцій Організації Об’єднаних Націй.

Під час попереднього правління Талібану він був одним із найзапекліших і безкомпромісних силовиків цього угруповання. Коли в 1996 році до влади прийшов «Талібан», одним з перших його дій було те, що він закричав на журналістку, зажадав, щоб вона вийшла з кімнати, де знаходяться чоловіки, а потім завдав потужну ляпас заперечив йому чоловікові.

Турабі був відомий тим, що виривав музичні касети з автомобілів, і розвішував сотні метрів поламаних аудіокасет на деревах і покажчиках. Він зажадав, щоб у всіх урядових установах чоловіки носили тюрбани, а його поплічники регулярно били чоловіків, чиї бороди були підстрижені. Спорт був заборонений, і силовики Турабі змушували чоловіків приходити в мечеть для молитов п’ять разів на день.

В інтерв’ю AP на цьому тижні Турабі поговорив з журналісткою. «Ми змінилися в порівнянні з минулим», – сказав він і додав, що тепер таліби дозволять телебачення, мобільні телефони, фото і відео, «тому що це необхідність для людей, і ми серйозно до цього ставимося».

Він дав Поняття, що сьогодні таліби розглядають ЗМІ як спосіб поширення своїх ідей. «Тепер ми знаємо, що замість сотень, ми можемо досягти мільйонів», – сказав він. Він додав, що якщо покарання будуть публічними, людям може бути дозволено знімати відео або фотографувати, щоб поширити стримуючий ефект.

Як зазначає Associated Press, мулла Турабі відкинув критику попереднього правління «Талібану», заявивши, що руху вдалося забезпечити тоді стабільність в Афганістані. «У нас була повна безпека у всіх частинах країни», – сказав він про кінець 1990-х років.

Незважаючи на те, що жителі Кабула висловлюють побоювання з приводу нових правителів, деякі з небажанням визнають, що афганська столиця вже стала найбезпечніше за останній місяць. До приходу до влади талібів столичними вулицями бродили банди злодіїв, і безжальна злочинність змушувала більшість людей залишати вулиці після настання темряви, повідомляє AP.

«Недобре бачити цих людей, яких соромлять публічно, але це зупиняє злочинців, тому що, коли люди бачать це, вони думають:« Я не хочу, щоб це був я », – каже Амаан, власник магазину в центрі Кабула. Інший власник магазину сказав, що публічні покарання це порушення прав людини, але він також щасливий, що може відкривати свій магазин після настання темряви.

Share

Похожее

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *