Телефонні шахраї почали обманювати жертв за допомогою роботів

Телефонні шахраї придумали хитрість, як вивести жертву на розмову за допомогою робота, повідомляють інформаційні агентства.

З’явилися чутки, що телефонні шахраї під приводом будь-якого опитування пропонують жертві натиснути на своєму телефоні в тональному режимі якусь клавішу, якщо відповідь на питання позитивний. Після цього пристрій нібито може блокуватися, а шахрай – отримати до нього доступ, зламати його і викрасти кошти, так як до телефону прив’язана банківська карта.

Однак експерти стверджують, що натискання будь-яких клавіш, яке відбувається в тональному режимі, не веде до блокування пристрою і тим більше до розкрадання грошей. «Для того, щоб вивести смартфон з ладу, його потрібно або заразити шкідливим ПЗ, або використовувати ту чи іншу уразливість. Натискання клавіші в тоновом режимі не призводить ні до завантаження шкідливого ПО, ні до використання уразливості », – пояснив експерт з кібербезпеки« Лабораторії Касперського »Дмитро галів.

«Такі повідомлення ми розцінюємо, як« страшилки »з розряду міських легенд, навіяних порядком і загальною втомою людей від двох насущних проблем – пандемії і шахрайства», – заявила експерт проекту Народного фронту «За права позичальників» Олександра Пожарська.

При цьому галів зазначив, що шахраї дійсно користуються прийомом з тональним перемиканням, щоб вийти на жертву і обдурити її вже за допомогою методів соціальної інженерії. Він пояснив, що перевести дзвінок при натисканні кнопки на живого шахрая можна, однак зробити щось з телефоном при цьому не можна.

«Наші експерти стикалися якраз з першою схемою: людині дзвонить робот і каже, що нібито його номер був змінений, якщо людина цього не робив, його просили натиснути« Один ». Далі людини з’єднували безпосередньо з шахраєм », – розповів галів.

Share

Похожее

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *