У мешканки Києва Олени Молодченко шахраї вкрали смартфон і вивели з банківського рахунку в monobank близько 72 тис. грн – незважаючи на те, що пристрій практично відразу було заблоковано. Повідомляє BAGNET.
Тепер господиня зниклого смартфона намагається повернути гроші, а в банку підозрюють, що телефон був не захищений паролем, а невідомі ввели пін-код в додатку monobank правильно з першого разу.
Смартфон iPhone 11 з сумки Молодченко вкрали в районі станції метро “Площа Льва Толстого” в Києві 27 травня. Як тільки вона зрозуміла, що смартфон вкрали – звернулася до поліції в метро. В цей же час її син Олег Глущенко заблокував вкрадений смартфон віддалено.
Увечері того ж дня Олена звернулася із заявою про крадіжку смартфона в Шевченківське відділення київської поліції. Після цього вона спробувала розрахуватися карткою monobank в “Сільпо”. Але термінал не прийняв оплату через те, що на карті не було коштів.
За словами Олега Глущенка, його мама звернулася в службу підтримки, розповіла про крадіжку телефону, де був встановленний додаток monobank, і попросила скасувати всі операції, які відбувалися з цього рахунку після крадіжки. Всього шахраям за цей час вдалося вивести з рахунку більше 72 тис. грн (з них 70 тис – кредитні).
Спілкуючись зі службою банку, вона дізналася, що шахраї, використовуючи SIM-карту заблокованого смартфона, встигли вивести кошти. На якомусь моменті банк заблокував карту за перевищення ліміту, але шахраям вдалося її розблокувати, спілкуючись з підтримкою банку.
“Банк стверджує, що хтось увійшов в додаток monobank і там робив платежі, але цього точно не могло бути. Ні номера карти, ні CVV-коду у шахраїв не було, iPhone був заблокований. При цьому банк відмовляється надавати дані: з якого телефону робили перекази і чому співробітник банку так просто розблокував карту “, – сказав син потерпілої
У банку потерпілим порадили звертатися в поліцію і дали 3 місяці на покриття кредитних коштів. Також вони стверджують, що гроші вивели вже після того, як смартфон був заблокований.
Позиція банку:
У monobank заявили, що в додаток заходили з того ж пристрою, використовуючи вірний пін-код. І що маючи на руках лише SIM-карту, шахраї не могли б цього зробити. Директор по маркетингу monobank Анатолій Рогальський так прокоментував ситуацію:
“SIM-карта тут ні до чого: щоб зайти в додаток monobank, потрібно знати пін-код, і ми фіксуємо, якщо клієнт заходить з нового пристрою, але операції були здійснені з того ж пристрою, на якому клієнт був завжди;
найважливіше: той, хто робив переказ, успішно і з першого разу увійшов в додаток клієнта, використовуючи пін-код на телефоні клієнта.
Співвласник monobank Олег Гороховський у себе в Telegram-каналі писав, що близько 30% його клієнтів не ставлять пароль на телефон. Він радив так не робити, а при втраті доступу до телефону (якщо його вкрали, втратили, віддали в ремонт), звертатися в службу підтримки банку.