У них було 4 хвилини, щоб сховатися

19 років тому, 7 серпня 2002 року, з Новосибірського державного художнього музею вкрали оригінал картини Айвазовського «Корабель на мілині». Її вартість досягала 150 тисяч доларів. Коли на місце приїхала позавідомча охорона, то правоохоронці виявили тільки осколки скла і порожній прямокутник на стіні. «Комсомолка» згадує подробиці цієї детективної історії.

Пограбування сталося вночі: злодії вирізали скло і акуратно притулили до стіни залу. Вони передбачили цей момент: якби шахраї його розбили, спрацювала б сигналізація.

  • А якщо просто акуратно його вийняти, то в запасі залишається цілих 2 хвилини. Виходить, що у грабіжників на те, щоб сховатися було хвилини 4, максимум, – розповідали тоді КП-Новосибірськ поліцейські.

Вже через 20 хвилин після пограбування Інтерпол сповістив про крадіжку всі країни, а на митницях ретельно перевіряли кожну людину. На превеликий подив, картина знайдена була. Багато хто припускає, що вона осіла в Новосибірську, в який-небудь приватної колекції.

  • У мене таке відчуття, що вкрали мою дитину, – ділився своїми думками директор музею Сергій Дубровкін. – Я побоююся, що злодії працювали на замовлення. І якщо вона в руках у колекціонера, то спливе тільки через багато-багато років.

Співробітники музею сподівалися на історичну справедливість і на чесність нового володаря картини. Однак в поліції справа спочатку призупинили, а вже потім закрили через те, що злодіїв встановити не вдалося.

Зараз музей продовжує працювати, однак, згадувати про пограбування там не люблять. І вірять, що справедливість восторжествує і картина десь знайдеться.

Share

Похожее

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *