В Україні вступив в силу закон про «ворів в законі»: що світить «авторитетам»…

В Україні 27 червня набув чинності Закон України №2513 про відповідальність за злочини, вчинені злочинною спільнотою.

Текст документа офіційно оприлюднили на сайті Верховної Ради. Серед іншого він вводить в Кримінальний кодекс поняття «вор в законі».

Хто такий «вор в законі»?

«Вором в законі» визнається особа, яка завдяки авторитету, інших особистих якостей або можливостям здійснює злочинний вплив і координує злочинну діяльність інших осіб, які здійснюють злочинний вплив.

У той же час злочин визнається вчиненим злочинною спільнотою, якщо воно вчинене «стійким ієрархічним об’єднанням декількох осіб (п’ять і більше), учасником, організатором, керівником і / або координатором якої є «вор в законі «.

Що йому загрожує?

Згідно з документом, перебування особи в статусі «вор в законі» буде каратися позбавленням волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна.

Створення злочинної організації або керівництво нею, або участь в ній, або участь у злочинах, вчинюваних такою організацією, будуть каратися позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна.

Створення злочинної спільноти або керівництво такою спільнотою або участь в ньому, або участь у злочинах, скоєних такою спільнотою, будуть каратися позбавленням волі терміном від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Звернення до «вора в законі» або іншого учасника злочинної спільноти з проханням вчинити злочин каратиметься позбавленням волі на строк від 3 до 7 років з конфіскацією майна або без такої.

Також законом передбачено, що організація проведення «сходки» представників злочинних організацій або злочинних спільнот буде каратися позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна.

Share

Похожее

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *