«Ваша картка заблокована», або як шахраї обдурюють людей

«Ваша картка заблокована. За деталями зателефонуйте за номером…» — так починається текст повідомлення, які почали надходити на телефони українців. А в кінці вказується номер телефону, на який потрібно зателефонувати.

На іншому кінці дроту нас очікував чоловік, який представився працівником банком. Він повідомив, що банк помітив незвичні грошові операції та заблокував картку, так як це дуже схоже на дії шахраїв. І для того, щоб нам підтвердити, що це саме ми власники картки, він попросив назвати номер картки, пароль,  CVV-код та дату закінчення терміну дії картки.

Це звичайний алгоритм дій шахраїв. Адже працівники банку ніколи не питають CVV-код та повний номер картки (зазвича тільки останні 4 цифри). Передавши цю інформацію шахраям ви, тим самим, надаєте їм доступ до вашої картки. 

Поліцейські вкотре просять громадян бути дуже обережними та безпечними, коли трапляються подібні ситуації. Пам’ятайте, служба безпеки жодного банку не телефонує до клієнтів з пропозиціями вберегти їхні кошти. Почули таке у телефонній трубці —  покладіть її і телефонуйте в банк самостійно.

Share

Похожее

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *