За п’яне водіння автомобіля тепер можна «заробити» судимість. Які нововведення чекають на водіїв…

1 липня 2020 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» №2617-VIII.

Головне нововведення — водій отримає судимість за новою статтею 286-1 Кримінального кодексу — навіть в тому випадку, якщо за правопорушення його затримають вперше.

Інформація про судимість залишається в електронній базі даних Нацполіціі, навіть якщо вона буде погашена пізніше — що очевидним чином може вплинути на життєвий і кар’єрний шлях людини. А в довідці про відсутність/наявність судимості запис про притягнення до кримінальної відповідальності буде фіксуватися завжди.

За яких обставин настає кримінальна відповідальність за водіння в нетверезому стані:

  • водіння в нетверезому стані ( «керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції»);
  •  допуск за кермо іншої нетверезї особи («передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів»);
  • відмова водія пройти медичний огляд на визначення стану сп’яніння або щодо вживання таких лікарських препаратів;
  • вживання алкоголю після зупинки поліцією або після ДТП, але до медичного огляду — щоб виключити випадки, коли водії таким чином намагалися уникнути відповідальності («вживання водієм транспортного засобу після ДТП за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім зазначених у офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного огляду — до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду»).

Раніше штрафи для нетверезих водіїв стартували від 10,2 тис.грн, то тепер вони зростуть. Крім того, посвідчення водія забиратимуть навіть після першого правопорушення.

Нова стаття передбачає такі покарання:

  • при першому порушенні — від 17 тис. до 34 тис.грн. (Від 1 тис. До 2 тис. Неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) плюс позбавлення права керувати транспортним засобом на строк до 3 років;
  • при повторному правопорушенні — штраф до 51 тис.грн з позбавленням права керувати транспортним засобом від 2 до 3 років.

Закликаємо водіїв не сідати за кермо у нетверезому стані. Побережіть себе та оточуючих.

Share

Похожее

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *