Загадкова смерть волонтера Кучапіна у Києві: спливли дані в залякуванні активіста

На момент смерті волонтеру було 39 років: за кілька днів до трагедії він пішов з дому і не повернувся.

В одній з київських квартир знайшли мертвим волонтера Олексія Кучапіна: за життя ця людина активно допомагав знедоленим українцям. Про це повідомила прес-служба управління столичної поліції.

Слідчі з’ясували, що за кілька днів до трагедії Кучапін пішов їх квартири, яку орендував на Лісовому проспекті в Дарницькому районі столиці, але так і не повернувся. Спочатку повідомлялося, що чоловік хотів замовити таксі на сервісі BlaBlaCar і поїхати в Дніпро, проте дружина померлого і перевізник заперечують цю інформацію. Початкова версія смерті волонтера (умисне вбивство) не знайшла свого підтвердження, оскільки слідів насильницької смерті на тілі виявлено не було. Поліцейські перекваліфікували справу, додавши позначку «природна смерть». На момент смерті йому було 39 років, він керував громадською волонтерської організацією «Будинок милосердя», надавав допомогу людям, у яких нічого не залишилося, і критикував владу за відмивання грошей призначених бездомним людям.

На тілі чоловіка не знайшли слідів насильницької смерті, проте знайомі загиблого вважають, що активіста могли вбити.

Фотограф Олександр Чекменьов в Facebook пише, що Кучапін, можливо, був убитий.

Два тижні тому волонтер став батьком — дружина подарувала йому доньку. Більш того, він був дуже віруючою людиною і не міг вчинити над собою ніякої розправи. «У мене немає сумнівів, що його вбили», — написав Чекменьов. Протоієрей Захарія Керстюк не виключив зв’язку «вокзальних» поліцейських зі справою Кучапіна.

Священнослужитель розповів, що нерідко їм довелося стикатися з агресивною поведінкою силовиків на столичному вокзалі: з будівлі виганяли саме активістів, а бомжів не чіпали.

 «Кожен день, кожну годівлю знедолених супроводжувало психологічне, моральне і фізичне знущання щодо волонтерів», — стверджує протоієрей. Одного разу йому особисто довелося зіткнутися з погрозами з боку силовика: «Він сказав, що якщо ми не перестанемо ходити на вокзал, то він зробить так, що до мене зі спини підійде бездомний, заріже мене ножем, а вони подадуть суспільству це як побутовий конфлікт» .

«Більше двох місяців ми писали вам всім про це поліцейське свавілля, благали заступитися за нас, просили захистити від свавілля поліції … І ось тепер Льошу вбили», — написав протоієрей.

Share

Похожее

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *