Земельні махінації у Кременчуцькому районі нагадують прислів’я «Без мене – мене одружили»

«У ході допиту В. Куницька розповіла, що договір з «Полтавазернопродуктом» підписала на 10 років і розривати не планувала». Ніяких договорів щодо передачі землі до «Райземіннвест-2017» жінка не підписувала.

«Кременчуцька газета» продовжує публікувати серію матеріалів стосовно земельних махінації, які відбуваються у новоствореному Кременчуцькому районі. Зараз ця тема є як ніколи актуальна, бо земля з 1 липня стала товаром. На ній можна заробити і про це, вочевидь, заздалегідь поміркували ті, хто підготовив різні земельні махінації. Схоже, подібна ситуація сталася з однією з численних пайовиків ТОВ «Полтавазернопродукт» Валентиною Куницькою. Це саме та жінка інтереси якої у суді представляла адвокат Лілія Бехтер, але як виявилося згодом –  пенсіонерка навіть не знала її і відповідно не давала їй на це право!

Проте ця історія уходить своїми коріннями кількома роками у минуле. Тоді один з керівників виробничих підрозділів ТОВ «Полтавазернопродукт» (базується у Глобино), перед звільненням, схоже, зробив все так аби заднім числом, а то й без особистої участі пайовиків переоформити договори оренди землі на інше підприємство, яке згодом сам і очолив.

Сьогодні ми розповімо вам ще один елемент цієї гучної справи, яка ще розглядається у суді, але ситуація в ній вже стає зрозумілою після допиту самої власниці земельного паю пані Куницької.

Для цього, ми відвідали одне із судових засідань Хорольського райсуду, де розглядається позов ТОВ «Інвестиційно-промислова компанія «Полтавазернопродукт» до Валентини Куницької , ТОВ «Райземінвест-2017», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, Державний реєстратор Комунального підприємства «Реєстр нерухомого майна та бізнесу» Бричківської сільської ради Полтавського району Полтавської області Онищенко Руслан Миколайович, про визнання недійсною угоди про розірвання договору оренди землі, скасування рішення державного реєстратора про державну  реєстрацію припинення права оренди землі, визнання недійсним договору оренди землі, скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію права оренди землі.

Слухає справу суддя Наталія Миркушіна. Інтереси ТОВ «Райземінвест-2017» і до недавного часу В.Куницької представляла адвокат Лілія Бехтер. Інтереси ТОВ «Полтавазернопродукт» представляють адвокати юридичної компанії «ЛіАС» Віктор Маслюк та Микола Лобов.

Тож під час засідання стало зрозумілим не лише те, що адвокат Бехтер обманювала суд, представляючи інтереси В.Куницької без відповідної згоди останньої, а й те, якими білими нитками шиється ця справа.

Пані Куницька у суді заявила, що підписувала договір оренди землі з «Полтавазернопродуктом» і не з ким іншим, і аж ніяк не з ТОВ «Райземінвест-2017», де її документи опинилися без її згоди зараз.

«Я підписувала договір аренди землі з «Полтавазернопродуктом» і не хочу більше ні з ким нічого домовлятися. А тут мені приходять повістки в суд. Я мешкаю в Костянтинівці. Я не переходила ні до кого зі своєю землею. Що це коїться?»,- запитала В.Куницька присутніх. 

Далі вона розповіла, як у 2017 році підписала договір з ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт». Робила це особисто, приїхавши на Полтавщину. Потім їй зателефонувала працівниця фірми по роботі з пайовиками Тетяна Мареха  і повідомила, що розпайовується сад і Куницькій можуть дати 50 соток. Для цього вона прислала жінці аркуші, в яких та розписалася. На одному з аркушів була довіреність, а інші – чисті. На всіх В. Куницька поставила підписи і відправила назад. Схоже, цими аркушами і скористалися горе-ділки, аби перевести землю з «Полтавазернопродукту» до фірми «Райземінвест-2017».

«Коли згодом мені із суду почали приходити повістки, то Мареха прохала їх пересилати їй, не розпаковуючи конверт. Я так і робила, аж поки не прочитала в осатаній повістці, що моя земля вже не у «Полтавазернопродукт», а в іншій фірмі. Я зателефонувала зятю, він наказав їхати сюди, бо так мене взагалі без паю залишать… Я не думала, що мене так обмануть!»,- заявила літня жінка.

У ході допиту В. Куницька розповіла, що договір з «Полтавазернопродуктом» підписала на 10 років і розривати не планувала. Орендну плату від «Полтавазернопродукту» отримувала вчасно, гроші надходили їй на картку. У 2019 році, коли начебто її пай перейшов з «Полтавазернопродукту» до іншої фірми, вона на Полтавщину не приїздила, звернення до фірми не надсилала про розірвання договору оренди, про передачу землі до останніх тижнів нічого не знала, що це за підприємство ТОВ «Райземінвест-2017» вона не знає…

«Ось так виходить, що без мене – мене одружили»,- каже пані Валентина.

В ході допиту вона чітко відповіла на запитання адвокатів Маслюка та Лобова щодо землі та відповідних договорів.

– В 2017 році ви договір оренди землі з «Полтавазернопродуктом» підписували на який строк?

– 10 років…

– Ви укладали угоду про дострокове розірвання цього договору?

– Ні!

– У Вас була мета укласти угоду про дострокове розірвання договору оренди у майбутньому?

– Ні!

– Чи порушувало «Полтавазернопродукт» порядок виплати орендної плати?

– Ні, кошти на картку приходили завжди вчасно і в повному обсязі.

– Вам відомий Сліпаченко Петро Петрович?

– Так, він був директором колгоспу, але більше я про нього нічого не пам’ятаю.

– У 2017-2020 роках до Сліпаченко приїздили, зустрічалися з ним?

– Ні!

– Чи звертались Ви усно чи письмово до «Полтавазернопродукту» про розірвання договору у 2017 році?

– Ні!

– Чи звертались Ви з цього приводу до «Полтавазернопродукт» у подальші роки?

– Ні!

– Підприємство «Райземінвест-2017» вам відомо?

– Ні!

– Вам хтось повідомляв, що тепер Вашу землю буде обробляти «Райземівнест-2017» замість «Полтавазернопродукт»?

– Ні!

– Ви знали що в суді іде спір між «Полтавазернопродукт» і «Райземіннвест-2017»?

– Ні!

– Ви уповноважували адвоката Бехтер представляти Ваші інтереси в суді по даній справі?

– Ні, я взагалі не знаю хто це така і перший раз її бачу. У мене немає коштів на адвоката!

– Ви уповноважували кого-небудь із Криворудської сільради здійснити перереєстрацію оренди Вашої землі з «Полтавазернопродукт» на «Райземівест – 2017»?

– Ні!

– В журналі реєстрації доручень Криворудської сільради стоїть Ваш підпис?

– Ні!

– Зараз ваша земля орендується «Райземінвест-2017». Чи мали ви наміри змінити орендаря з «Полтавазернопродукт» саме на «Райземінвест-2017»?

– Ні! Верніть мене в «Полтавазернопродукт». У роботі із «Полтавазернопродукт» мене все повністю влаштовувало, мені не потрібно аби хтось інший обробляв мою землю!

Виходить, В.Куницька свою землю «Райземінвест-2017» не передавала. Як це сталося має розібратися поліція. Схоже, це сталося не без участи чиновників сільради.

Тож, основне у цій земельній справі ще попереду. Судові слухання тривають. А поки застерігаємо всіх селян і тих, хто має земельні паї, – не зв’язуйтеся з шахраями, консультуйтеся з відомими гравцями земельного ринку, такими, як «Астарта», «Нібулон» або «Кернел», адже вони цінують своє ім’я і репутацію.

«Кременчуцька газета» і надалі висвітлюватиме хід цієї справи і повідомлятиме вам чи восторжествує справедливість у суді і як розслідуватимуть справу підробки документів та шахрайства правоохоронці.

Share

Похожее

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *